Wczytuję dane...

Żywienie psów aktywnych

Wybór suchej karmy o odpowiednich właściwościach powinien iść w parze z rutyną żywieniową dostosowaną do fazy treningu i zawodów.

ZNACZENIE RUTYNY KARMIENIA

Psy sportowe zaleca się karmić dwa razy dziennie. Aby wybrać najlepszy czas karmienia zwierzęcia, należy wziąć pod uwagę czas treningu lub zawodów, tak aby nigdy nie były karmione bezpośrednio przed lub po zajęciach.

Jeśli pies jest aktywny z pełnym żołądkiem, oprócz zmiany trawienia, powodującego dyskomfort i pogorszenie wydolności, może to prowadzić do poszerzenia żołądka, a później skrętu żołądka (nagły wypadek chirurgiczny stanowiący poważne zagrożenie dla życia zwierzęcia).

PORADY

Ogólnie rzecz biorąc, podczas ustalania rutyny żywieniowej psów sportowych zaleca się wzięcie pod uwagę następujących czynników.

 

  • Zwykle podczas porannych treningów lub zawodów zaleca się, aby ostatni posiłek spożyć poprzedniej nocy.
  • Jeśli zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, zaleca się podanie porcji suchej karmy z co najmniej 12-godzinnym wyprzedzeniem.
  • Po zajęciach zaleca się odczekać co najmniej godzinę przed podaniem jedzenia. Ponadto podczas ostatniego karmienia przed i po zajęciach pokarm można wymieszać z wodą, aby sprzyjać nawodnieniu.
  • Wreszcie, ważne jest, aby odróżnić okres zawodów lub intensywnej aktywności od okresu odpoczynku lub utrzymania w celu dostosowania żywienia do każdego etapu.
  • W fazie spoczynku może wystarczyć sucha karma konserwująca, a gdy zbliża się etap zawodów, można stopniowo wprowadzać żywność wysokoenergetyczną.

Zapewnienie tego rodzaju diety dostosowanej do psa, rodzaju aktywności i etapu, poprawi wydajność i zapobiegnie kontuzjom i zaburzeniom metabolicznym spowodowanym nieodpowiednim karmieniem.

Dla psów aktywnych polecamy karmę Canun DOG Sport

WAŻNE!!!

Nie zapomnij skonsultować się z profesjonalistą, aby uzyskać optymalne wyniki dla zdrowia Twojego zwierzaka